Kletno

Przez znawców uważana jest za najpiękniejszą w Polsce i jedną z najpiękniejszych w Europie. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie oddalonym od Polanicy-Zdroju 39 km na południowy wschód jest największą jaskinią w Sudetach, a szóstą w kraju co do długości korytarzy. Ich długość przekracza 2,5 km z czego zaledwie 400 m udostępnionych jest do zwiedzania.

Pod powierzchnią ziemi, w Masywie Śnieżnika Kłodzkiego, w bloku marmurów leżącym w górze Stromej (1167) można podziwiać fantastyczne formy naciekowe takie jak np. stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, polewy, krystaliczne skupienia kalcytu. W okresie zimowym, kiedy w jaskini śpią nietoperze nocki, obiekt jest niedostępny do zwiedzania. Zarówno jaskinia, jak i teren wokół niej objęte są ochroną rezerwatu przyrody.

Odwiedzając Kletno warto odwiedzić także starą kopalnię uranu oraz Muzeum Ziemi z prawdziwie fascynującymi eksponatami, ze skamieniałym gniazdem dinozaurów i kawałkiem meteorytu na czele.

Dodaj opinię
Kletno adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kletno, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kletno.
  • 57-550 Kletno
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kletno opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Tagi
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij