Zjeżdżalnia Czarna Żmija

Zjeżdżalnia Czarna Żmija to całoroczna zjeżdżalnia grawitacyjna działająca na terenie Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra Resort. Właściciele obiektu zapewniają, że to najdłuższy tego typu tor w Polsce.

Dwuosobowe wagoniki mają tutaj do pokonania 950 metrów – nie brakuje oczywiście ciasnych zakrętów i pętli. Dodatkowym urozmaiceniem jest wiadukt przerzucony 8 metrów nad górskim potokiem.

Meta trasy położona jest ok. 90 metrów niżej od punktu startowego. W newralgicznych punktach tor zabezpieczony jest siatkami, dzięki czemu nawet osobom nie przestrzegającym zasad bezpiecznej jazdy nie powinna stać się krzywda.

Zjeżdżalnia dysponuje 33 wagonikami, obsługuje maksymalnie ok. 200 osób w ciągu godziny. Szybki zjazd po krętym torze powinien dostarczyć emocjonujących wrażeń i dużym, i małym „demonom prędkości”. Ważne! Ze względów bezpieczeństwa niemożliwa jest jazda z dzieckiem młodszym niż 3 lata. Z tych samych powodów dzieci do lat 8 mogą cieszyć się zjeżdżalnią grawitacyjną wyłącznie razem z rodzicem lub dorosłym opiekunem, bezustannie kontrolującym prędkość jazdy.

Czarna Żmija otwarta jest – w zależności od dnia tygodnia i miesiąca – od godziny 10 do 16 lub 17.

Źródło zdjęcia: http://www.czarnagora.pl/

Dodaj opinię

Działająca przez okrągły rok zjeżdżalnia grawitacyjna. Czarna Żmija należy do największych tego typu obiektów w kraju - tor, po którym mkną specjalne wózki (na stanie są 33 wagoniki) ma 950 metrów długości. Różnica poziomów pomiędzy startem a metą to 90 m. Trasę, oczywiście zabezpieczoną na wiele sposobów, urozmaicają “ślimaki” i most 8 m nad górskim potokiem (źródło zdjęcia).

Zjeżdżalnia Czarna Żmija adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zjeżdżalnia Czarna Żmija, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zjeżdżalnia Czarna Żmija.
Ceny biletów / cennik wejść do Zjeżdżalnia Czarna Żmija. Redakcja serwisu www.ladek-zdroj.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 3-25 zł
    Zjeżdżalnia Czarna Żmija cena biletu ulgowego: 3-25 zł
  • 10-35 zł
    Zjeżdżalnia Czarna Żmija cena biletu normalnego: 10-35 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zjeżdżalnia Czarna Żmija opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij