Zakład Przyrodoleczniczy

Odbijając od ulicy Ostrowicza w ulicę Orlą, przy której mieści się m.in. „Willa Cecylia” (ul. Orla 1), w jakiej w 1813 r. spotkali się król pruski Fryderyk Wilhelm III z carem Aleksandrem I, Dom Zdrojowy czy Hôtel de Polotne, dociera się do wizytówki Lądka-Zdroju - Zakładu Przyrodoleczniczego „Wojciech” (pl. Mariański 1).

Ta ośmioboczna budowla z centralnie położoną, ośmioboczną kopułą piętrzy się pośród zieleni Parku Słowackiego. Swymi korzeniami sięga 1680 r., stanęła 2 lata po tym, jak hrabia Zygmunt Hoffmann von Leuchtenstern odkrył tu źródło i kazał wybudować nad nim zakład kąpielowy na wzór łaźni tureckiej.

Dwa stulecia później lądecka łaźnia została przebudowana. Pod kopułą znajduje się źródło a nad nim marmurowy basen, wokół którego usytuowane są gabinety zabiegowe z marmurowymi wannami do kąpieli. Zakład należy dzisiaj do najbardziej ekskluzywnych zakładów przyrodoleczniczych ziemi kłodzkiej.

Dodaj opinię

Zapewne najsłynniejszy obiekt uzdrowiskowy w całym kraju. “Wojciecha” wybudowano w 1680 r., już 2 lata po odkryciu źródeł termalnych. Początkowo był wierną kopią łaźni tureckiej, natomiast w 1880 r. przebudowano go bardziej pod neobarokowy styl. Zakład Przyrodoleczniczy może się pochwalić m.in. pijalnią wód mineralnych czy luksusowymi basenami kąpielowymi.

Zakład Przyrodoleczniczy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zakład Przyrodoleczniczy , zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zakład Przyrodoleczniczy .
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zakład Przyrodoleczniczy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij