Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku

Funkcjonuje również pod nazwą “Średniowieczny Park Techniki” - i jest to określenie znacznie adekwatniejsze. Wśród kilkunastu różnego rodzaju obiektów, w większości zbudowanych na podstawie rysunków Georgiusa Agricoli - uznawanego za “Ojca geologii” niemieckiego uczonego, pracującego w pierwszych dekadach XVI stulecia - dominują bowiem rozmaite machiny.

Mamy m.in. młyn stęporowy gdzie kruszono urobek i płukano złoto, wiatrak czy wysoki na 15 metrów kierat konny, używany niegdyś w górnictwie do transportowania gigantycznych ciężarów, ważących nawet paręnaście ton. Wszystkie urządzenia i stanowiska wykonano w skali 1:1.

Są również nieco inne atrakcje, nie zawsze związane bezpośrednio ze średniowieczem bądź renesansem. Takie jak balista, katowska chata, labirynt strachu czy jeżdżący czołg da Vinciego.

Średniowieczna Osada Górnicza stanowi swego rodzaju uzupełnienie dla Kopalni Złota, położonej w bardzo bliskim sąsiedztwie. Wśród kilku wariantów zwiedzania znajdują się takie obejmujące oba te obiekty turystyczne.

Dodaj opinię

Bilety na podstawowe zwiedzanie Średniowiecznej Osady Górniczej:

  • ulgowe 10 zł
  • normalne 14 zł

Wejściówki łączone z Kopalnią Złota - ulgowe 22-25 zł, normalne 29-32 zł

Pakiet Mix 1 (zwiedzanie Średniowiecznego Parku Techniki i Kopalni Złota, płukanie złota, specjalny certyfikat) - bilety ulgowe 30 zł, bilety normalne 33 zł

Przejażdżka czołgiem da Vinciego - 2 zł/os. albo bilet rodzinny 5 zł (maks. 5 osób)

Zwiedzanie z fabułą (różne scenariusze) - 85 zł/os.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Park uzupełniający pobliską Kopalnię Złota, w którym jak najwierniej zrekonstruowano potężne machiny wykorzystywane na przełomie średniowiecza i renesansu. Za wzór obrano szkice “Ojca Geologii” - Georgiusa Agricoli. W Osadzie znalazło się też miejsce dla bardzo współczesnego labiryntu strachu czy czołgu Leonarda da Vinci: w pełni sprawnego, acz nieuzbrojonego.

Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku. Redakcja serwisu www.ladek-zdroj.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 10-30 zł
    Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku cena biletu ulgowego: 10-30 zł
  • 14-33 zł
    Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku cena biletu normalnego: 14-33 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij