Schronisko PTTK Orlica

Baza turystyczna na wschodnich stokach Gór Orlickich, usadowiona w samym sercu jednego z najważniejszych i najsłynniejszych kurortów narciarskich w Polsce. Nadgraniczny Zieleniec to najwyżej położona w Sudetach miejscowość. Sama “Orlica”, zbudowana na wysokości 850 m n.p.m., zalicza się do najstarszych budowli w całej okolicy.

Schronisko Orlica udostępnia maksymalnie 60 miejsc noclegowych - część pokoi to klasyczne, wieloosobowe sale w standardzie określanym jako turystyczny. Są tu jednak i takie izby dla gości, które wyposażono we własne łazienki. W obiekcie funkcjonują również m.in. klimatyczna restauracyjka z tradycyjną dla tego rodzaju lokali kuchnią czy niewielki pokój zabaw dla małych dzieci.

Obiekt wybudowano w 1878 r., o czym świadczy data nad frontowym wejściem. Budynek wyróżnia się z okolicznej zabudowy charakterystyczną wyżką z mansardowym dachem i naczółkami. Fundatorem i pierwszym właścicielem “Gasthausu” był najprawdopodobniej Józef Rubartsch, który razem z bratem Henrykiem “sprowadził” zwyczaj jeżdżenia i biegania na nartach, a następnie spopularyzował tę formę ruchu wśród miejscowych i zjeżdżających na Ziemię Kłodzką kuracjuszy. Dekoracją zdobiącą schronisko od samego początku jest rzeźba św. Jana Nepomucena z 1862 r.

Dodaj opinię

Gospoda turystyczna zlokalizowana w samym centrum świetnego kurortu narciarskiego. Na dach nad głową i kąt do spania może liczyć tutaj maksymalnie 60 strudzonych wędrowców. W schronisku działają też restauracja czy dziecięcy pokój zabaw. Tradycje “Orlicy” sięgają Gasthausu wybudowanego w 1878 r. przez wielkiego popularyzatora narciarstwa, Józefa Rubartscha.

Schronisko PTTK Orlica adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko PTTK Orlica, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko PTTK Orlica.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko PTTK Orlica opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij