Schronisko na Iglicznej

Baza właściwie nierozerwalnie związana z pobliskim maryjnym sanktuarium - zbudowano ją jako zajazd dla pielgrzymów w 1888 roku, gdzie strudzeni wierni mogli się posilić i w razie krytycznej potrzeby przenocować. Początkowo nosiła nazwę “Maria Schnee” - “Maria Śnieżna”, jednak to określenie zastrzegli sobie opiekunowie świątyni.

Schronisko leży na południowym zboczu Góry Iglicznej (845 m n.p.m), około 30 metrów poniżej wierzchołka. Początkowo posiadało 25 łóżek, aktualnie oferuje 40 miejsc noclegowych. Nie brakuje też łazienek, suszarni ubrań, świetlicy czy tradycyjnego bufetu. Przez parę pierwszych lat po zakończeniu II Wojny Światowej obiekt stał pusty. Dopiero w 1950 r. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przystąpiło do prac modernizacyjnych. Aktualnie schronisko na Iglicznej znajduje się w rękach prywatnych.

W pobliżu placówki krzyżują się 3 interesujące szlaki turystyczne. Żółty łączy Jodłów na południu z Bystrzycą Kłodzką i Polanicą-Zdrojem na zachodzie. Czerwone odnogi pozwalają dojść m.in. do Długopola, Zieleńca, Międzygórza czy Lądka-Zdroju. Z kolei zielone ścieżki wiodą do Stronia Śląskiego i na Przełęcz Śnieżnicką.

Dodaj opinię

Powstało na fali rosnącego zainteresowania Sanktuarium Marii Śnieżnej w 1888 roku, z nastawieniem na obsługę przybywających coraz liczniej pielgrzymów. W 1950 r. schronisko przejęło PTTK, w ostatnich latach trafiło do rąk prywatnych. Na iglicznej można liczyć na 40 łóżek, bufet, suszarnię, łazienki czy świetlicę. W pobliżu spotykają się 3 interesujące szlaki.

Schronisko na Iglicznej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko na Iglicznej, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko na Iglicznej.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Schronisko na Iglicznej - telefon: +48748135118
 • Telefon 2 +48 600 215 170
 • Ulica
  Góra Igliczna 2
  Schronisko na Iglicznej mieści się przy ulicy Góra Igliczna 2 w Lądku Zdroju
 • 57-514 Międzygórze
 • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko na Iglicznej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij