Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

Nieopodal Zakładu Przyrodoleczniczego „Wojciech”, w sąsiedztwie źródła „Dąbrówka” mieści się barokowa kaplica zdrojowa Matki Bożej na Pustkowiu - obecnie Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych (ul. Lipowa), podczas budowy której odkryto owe źródło.

Świątynię, podobnie jak zakład „Wojciech” kazał wystawić hrabia Zygmunt Hoffmann von Leuchtenstern. Była gotowa w 1679 r., w następnych latach poszerzono ja o 2 nawy boczne. Jej elewację zdobią rzeźby ukazujące Matkę Bożą, św. Annę i św. Józefa. W swoim wnętrzu kryje barokową figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz obrazy ukazujące matkę Maryi i św. Józefa przypisywane Michaelowi Willmannowi.

Fundator świątyni został pochowany w jej krypcie, przypomina o nim kartusz z jego herbem widniejący nad wejściem do zakrystii.

Dodaj opinię

Barokowy zabytek, wybudowany w 1679 r. na życzenie hrabiego Zygmunta Hoffmanna von Leuchtensterna. Początkowo była to mała kapliczka, jednak już w 1690 r. rozbudowano ją o dwie boczne nawy. W sanktuarium maryjnym spoczął jego fundator, o czym przypomina kartusz z herbem. Kościół warto zobaczyć także ze względu na płaskorzeźby elewacji i barokową figurę Maryi.

Firma KM Studio może sfilmować warte uwiecznienia Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych filmy reklamowe Wrocław

Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij