Rynek

Niewiele kroków oddziela most od rynku miasteczka wystrojonego w barokowe i renesansowe kamieniczki w zachodniej i północnej pierzei, XIX-wieczny ratusz, XVI-wieczny pręgierz przeniesiony tu ze wsi Skrzynka na miejsce zaginionego oryginalnego i barokową figurę Trójcy Świętej.

Pośród otaczających rynek kamienic wyróżniają się m.in. dom nr 1 należący do słynnego, lądeckiego rzeźbiarza, dom nr 3 z kamiennymi tablicami z gmerkami cechu piekarzy (precel, 1581 r.) i kowali (podkowa, 1789 r.) czy dom nr 9 z renesansowym portalem.

Dodaj opinię

Centralny plac uzdrowiskowej miejscowości, pełen interesujących zabytków z różnych epok i wygodnych miejsc na odpoczynek. Co do tych pierwszych, to główny punkt stanowi neorenesansowy magistrat z XIX wieku. Uwagę przyciągają również XVI-wieczny pręgierz, barokowa rzeźba Trójcy Świętej oraz szereg pięknych kamieniczek, prezentujących renesansowy i barokowy sznyt.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Rynek w Lądku Zdrój kamerzysta Wrocław

Rynek adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rynek, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rynek.
  • Ulica
    Rynek
    Rynek mieści się przy ulicy Rynek w Lądku Zdroju
  • 57-540 Lądek-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rynek opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij