Park rowerowy Czarna Góra

Park Rowerowy Czarna Góra to jeden z najsłynniejszych i prawdopodobnie najlepszych ośrodków ekstremalnego kolarstwa górskiego w Polsce. Amatorzy tego typu dyscyplin mają zagwarantowane niezapomniane wrażenia. Organizowane są tutaj zawody profesjonalistów w downhillu i freeridzie, od zmagań o przysłowiowy puchar prezesa czy wójta, po imprezy rangi krajowego pucharu i Mistrzostw Polski.

Aktualnie na zboczach Czarnej Góry wytyczone są trzy dobrze i starannie przygotowane trasy. Gdyby nie jakość współczesnego sprzętu ochronnego, można by bez najmniejszego cienia przesady napisać, że przez naturalne i sztuczne przeszkody pędzi się dosłownie na złamanie karku. W trakcie zjazdów trzeba zachować koncentrację i wykazać się dobrą techniką na hopkach, głazach, korzeniach, skoczniach, ciasnych nawrotach i pozostałych atrakcjach parku rowerowego.

Trasa DH, nazywana również „mistrzowską”, to – jak chwalą się opiekunowie obiektu – miejscówka uznana przez środowisko i media tematyczne za najtrudniejszą i najbardziej wymagającą w całej Polsce. Bez doświadczenia nie ma co marzyć o spokojnym pokonaniu tego stromego i niebezpiecznego odcinka o długości ok. 1,3 km.

Freeride DH to najdłuższy (1,8 km) z miejscowych torów. Charakteryzuje się licznymi przeszkodami i możliwością przejazdu łącznikiem na Trasę DH, mniej więcej w połowie odcinka. Z kolei Freeride to najprostsza (co nie znaczy łatwa) trasa, na której większość utrudnień ma charakter naturalny.

O wygodny transport rowerzystów na szczyt dba kolej linowa o wdzięcznej nazwie „Babcia”.

Dodaj opinię

Rozbudowany ośrodek ekstremalnych konkurencji kolarstwa górskiego - takich jak freeride czy downhill. Na stokach Czarnej Góry wytyczono 3 długie, pełne terenowych przeszkód trasy. O skali trudności najlepiej świadczy fakt organizowania tutaj zawodów rangi Mistrzostw Polski. Wygodny transport rowerzystów i sprzętu na górę zapewniają wieloosobowe wyciągi linowe.

Park rowerowy Czarna Góra adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park rowerowy Czarna Góra, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park rowerowy Czarna Góra.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park rowerowy Czarna Góra opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij