Stacja Narciarska Lądek Zdrój

Jak na porządne uzdrowisko przystało, Lądek Zdrój oferuje swoim gościom możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych.

Miłośnicy nart upust dla swej pasji dadzą w Stacji Narciarskiej „Lądek Zdrój” funkcjonującej na północnych stokach Góry Trojak. Wytyczono na nich sześć tras narciarskich o łącznej długości ok. 2 kilometrów *: jedną dość trudną i wymagającą dla zaawansowanych amatorów białego szaleństwa (czerwona 550 m) oraz pięć wariantów dla bardziej początkujących (niebieskie 280-450 m). Do tego trzeba jeszcze dodać mini-stok w części dla dzieci, gdzie mali narciarze stawiają pierwsze kroki. Na terenie stacji pracuje 5 różnego typu wyciągów narciarskich. Od najdłuższego do najkrótszego będą to kolejno:

  • orczyk Doppelmayr - 550 metrów długości , wydajność na poziomie 1000 osób na godzinę, różnica wzniesień 120 metrów
  • talerzyk Elster - 360 m, przepustowość 700 os./h, różnica wysokości 70 m
  • 4-osobowa kolejka krzesełkowa Doppelmayr - 300 m długości (planowane przedłużenie pod szczyt Trojaka, do 1,1 km *), wydajność 1600 os./h, różnica poziomów 60 m
  • talerzyk Bachleda - 280 m, przepustowość 600 os./h, różnica wzniesień 55 m
  • zaczepowy Baby Lift - 60 m długości, wydajność 50 os./h, różnica wysokości 10 m ; typowy do nauki jazdy i dla małych dzieci

Stok jest sztucznie naśnieżany (system 15 armatek zasilanych z 13 hydrantów), oświetlony (na trasach od numeru I do IV) i ratrakowany, znajdują się przy nim m.in. wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółki dla początkujących, sala zabaw dla dzieci i punkt gastronomiczny z bogatym menu. W sezonie zimowym wyciągi na SN Lądek-Zdrój pracują zwykle od 9:00 do 22:00.

* w planach na dalszą przyszłość po sezonie 2016/17 jest znaczące powiększenie ośrodka.

Warto jeszcze wspomnieć o atrakcjach dostępnych w sezonie letnim. Kiedy śnieg jest tylko cokolwiek odległym wspomnieniem, turyści mogą poszaleć na stokach Trojaka na monsterrollerach (terenowe hulajnogi) lub rowerach (na specjalnie przygotowywanym torze z przeszkodami). Ponadto na terenie stacji funkcjonują jeszcze park linowy z oraz mini-zoo (czynne przez cały rok) z kilkoma gatunkami uroczych zwierząt.

Dodaj opinię
Stacja Narciarska Lądek Zdrój adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stacja Narciarska Lądek Zdrój, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stacja Narciarska Lądek Zdrój.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stacja Narciarska Lądek Zdrój opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij