Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Obok kościoła Wniebowzięcia NMP znajduje się konwikt jezuicki (ul. Łukaszewicza). Wystawiono go w latach 1617-22, przypuszczalnie pod kierunkiem przybyłego z Pragi, włoskiego mistrza Carlo Lurago. W drugiej połowie XVIII w. obiekt przebudowano. Zabytek jest dość pokaźny, posiada 3 skrzydła, 3 kondygnacje oraz wewnętrzny dziedziniec zamknięty kurtynowym murem.

Obecnie znajduje się tutaj Muzeum Ziemi Kłodzkiej, w którym można obejrzeć m.in. pokaźny zbiór naczyń cynowych, bezcenne wprost dla numizmatyków monety, śląskie zegary z czasów gwałtownego uprzemysłowienia Dolnego Śląska, unikaty szkła artystycznego i inne dzieła, ze specjalnym naciskiem na dorobek twórców z Ziemi Kłodzkiej po 1945 r.

Muzeum współtworzy także biblioteka. Jest ona jednym z ładniejszych pomieszczeń zabytku. Niegdyś mieścił się tu refektarz. Spore wrażenie na zwiedzających progi muzeum robi także sala koncertowa, gdzie znajdowała się kaplica św. Alojzego a także Salon Złoty, sala konferencyjna oraz barokowa klatka schodowa.

Dodaj opinię

Instytucja prezentująca kulturowy dorobek regionu. Wśród eksponatów Muzeum Ziemi Kłodzkiej dominują cynowe naczynia, zegary z epoki industrialnej, monety z różnych okresów historycznych i dzieła sztuki - z naciskiem na te wykonane ze szkła. Placówka funkcjonuje w zabytkowym budynku dawnej szkoły zakonnej Jezuitów z 1622 r. - razem z salą koncertową i biblioteką.

Muzeum Ziemi Kłodzkiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Ziemi Kłodzkiej, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Ziemi Kłodzkiej.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Redakcja serwisu www.ladek-zdroj.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4-6 zł
    Muzeum Ziemi Kłodzkiej cena biletu ulgowego: 4-6 zł
  • 4-8 zł
    Muzeum Ziemi Kłodzkiej cena biletu normalnego: 4-8 zł
  • 18 zł
    Muzeum Ziemi Kłodzkiej cena biletu rodzinnego: 18 zł
  • Grupowy 4
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Ziemi Kłodzkiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij