Muzeum Kamieni i Minerałów

Prywatna placówka z interesującą kolekcją należącą do państwa Kluzów. Znaczącą część ekspozycji stanowią minerały i kamienie znalezione gdzieś w pobliżu, w południowej części Ziemi Kłodzkiej. W przeszłości w regionie funkcjonowało wiele kopalń i sztolni, a górnictwo należało do kluczowych zawodów.

Można tu podziwiać m.in. cytryny, agaty, krzemienie pasiaste, malachity, ametysty, perły, rubiny i wiele, wiele innych… choćby koralowce czy amonity. Są tu zarówno “surowe” samorodki, jak i już oszlifowane bryłki - w tym takie uformowane w konkretne przedmioty, jak np. zestaw do gry w szachy Istotny jest również sklep z piękną biżuterią i innymi wyrobami, w których rzemieślniczy kunszt połączono z naturalnym urokiem rozmaitych skarbów wydobytych gdzieś z głębokich podziemi.

Strońskie Muzeum Kamieni i Minerałów pracuje codziennie od 10:00 do 18:00 - z wyłączeniem poniedziałków i czwartków poza letnim sezonem wakacyjnym. Wybierając się na tę wystawę, warto mieć ze sobą bilet z kopalni uranu w Kletnie albo Jaskini Niedźwiedziej - można wtedy liczyć na potężną zniżkę.

Dodaj opinię

Ceny wejściówek do Muzeum Kamieni i Minerałów w Stroniu Śląskim:

bilet ulgowy 2 zł

bilet normalny 3 zł

za okazaniem biletu z Jaskini Niedźwiedziej / kopalni uranu w Kletnie - 10 groszy

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Kolekcja (pod)ziemnych, naturalnych skarbów znajdująca się w całkowicie prywatnych rękach. W strońskim Muzeum Kamieni i Minerałów królują okazy z południowych regionów Ziemi Kłodzkiej, ale też nie brakuje egzotyki. Obok eksponatów nieobrobionych znajdują się tu również przedmioty wyrzeźbione z kamyków i klejnotów. Naturalnie funkcjonuje także sklep.

Muzeum Kamieni i Minerałów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Kamieni i Minerałów, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Kamieni i Minerałów.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Kamieni i Minerałów. Redakcja serwisu www.ladek-zdroj.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 2 zł
    Muzeum Kamieni i Minerałów cena biletu ulgowego: 2 zł
  • 3 zł
    Muzeum Kamieni i Minerałów cena biletu normalnego: 3 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Kamieni i Minerałów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij