Most św. Jana Nepomucena

Pajęczyna atrakcyjnych miejsc Lądka-Zdroju jest gęsto tkana i nadzwyczaj lepka. Rozczula, rozleniwia, zatrzymuje, trzeba więc nie lada wysiłku, żeby nie poddać się jej czarownej mocy. Ale cóż nie jest lepsze dla zdrowia niż ruch, chociaż odrobina wysiłku?

Do miejskiej części kurortu przyjemnie jest wejść od północy, przez dwuprzęsłowy, kamienny most św. Jana Nepomucena przerzucony nad Białą Lądecką. Został zbudowany w 1565 r., stroi go pochodząca z 1709 r., kamienna figura św. Jana Nepomucena autorstwa Michaela Klahra.

Szacowny patron wiele razy już uchronił most od powodziowych zniszczeń, ale… chyba nie tylko on. Wieść gminna niesie, że do zaprawy przy budowie mostu zamiast wapna użyto białek kurzych jaj, co w szczególny sposób wpłynęło na wytrzymałość konstrukcji.

Dodaj opinię

Niby niepozorny, a jednak przetrwał już setki lat - podobno także dzięki zastąpieniu wapna białkami kurzych jaj w przygotowaniu zaprawy budowlanej - i w pełni zasłużył na status zabytku. Gotycki, dwuprzęsłowy most nad Białą Lądecką, o długości ok. 20 metrów, przerzucono w 1565 roku. Przystraja go figura patrona, wyrzeźbiona w 1709 r. przez Michaela Klahra.

Most św. Jana Nepomucena adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Most św. Jana Nepomucena, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Most św. Jana Nepomucena.
  • Ulica
    Krótka
    Most św. Jana Nepomucena mieści się przy ulicy Krótka w Lądku Zdroju
  • 57-540 Lądek-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Most św. Jana Nepomucena opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij