Kościół Narodzenia NMP

Nieopodal rynku piętrzy się kościół katolicki Narodzenia Najświętszej Marii Panny (ul. Kościelna 24) wystawiony w latach 1688-92 przez kłodzkiego budowniczego Lorenza Weysera i miejscowego architekta Michaela Wolfa. Jego główny ołtarz ukazujący w centrum Marię stojącą na kuli ziemskiej jest XX-wieczną kopią oryginalnego ołtarza wykonanego w 1791 r. przez Michaela Klahra młodszego.


PS Przy okazji wycieczki sakralno-krajoznawczej po Lądku-Zdroju, warto zahaczyć o pozostałości po pięknej niegdyś, protestanckiej świątyni. Na wschód od rynku, u styku ulic Zdrojowej i Słodowej, nostalgicznie trwają też ruiny ewangelickiego kościoła Zbawiciela. Pierwsza, luterańska kaplica stanęła w mieście w latach 1846-48, 10 lat później Marianna Orańska darowała tutejszej parafii finanse na budowę nowego, większego kościoła. Wystawiono go jednak już po jej śmierci, w 1929 r., a uroczystość jego otwarcia uświetniali m.in. książęta Hohenzollernowie: Fryderyk i jego brat Joachim Albrecht.

Dodaj opinię

Główna świątynia katolicka w Lądku, wybudowana w 1692 r.. Największy wkład w powstanie kościoła Narodzenia NMP mieli architekt Michael Wolf i budowniczy z Kłodzka Lorenz Weyser. Bodaj najcenniejszy w zabytkowym przybytku jest kunsztowny ołtarz główny, z rzeźbą Maryi na kuli ziemskiej. To pochodząca z lat 1904-05 kopia oryginalnego dzieła (1791 r.) Michaela Klara.

Kościół Narodzenia NMP adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Narodzenia NMP, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Narodzenia NMP.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Narodzenia NMP opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij