Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Złoto - na dobrą sprawę do niczego konkretnego, niezbędnego do przetrwania nie da się go wykorzystać, a mimo to w praktyce od wieków decyduje o wielu żywotach. Wiadomo, że w regionie pierwsi poszukiwacze kopali już 4 tysiące lat temu, a pierwsze oficjalne dokumenty mówiące o tutejszej kopalni pochodzą z 1273 roku. W ciągu blisko 700 lat jej funkcjonowania, w Złotym Stoku wydobyto ok. 16 ton czystego kruszcu. Szacuje się, że przez ten czas na 21 poziomach powstało blisko 300 kilometrów chodników, sztolni i szybów.

Do zwiedzania udostępniono liczący 500 m długości odcinek Sztolni Gertrudy. Wystawy prezentują interesującą kolekcję planów i map złotostockiej kopalni, oryginalny sprzęt (m.in. wózek transportowy i piec muflowy), górnicze narzędzia i różne minerały. Są też stylizowany skarbiec, upiorny chodnik śmierci oraz dowcipne Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli. W podziwianie podziemi umiejętnie wpleciono barwne legendy o złocie i Złotym Stoku. W 2013 r. otworzono specjalną Izbę Pamięci, gdzie prezentuje się historyczne pamiątki związane z górnictwem oraz miastem.

Całkiem bogata jest oferta dodatkowych, osobno płatnych atrakcji, takich jak bicie monety, płukanie złota, gry terenowe czy spływ zalanymi podziemnymi korytarzami. Na terenie Kopalni Złota funkcjonują 3 intrygujące, pełne wymyślnych zagadek escape roomy. Warto jeszcze wspomnieć, że obiekt sąsiaduje ze Średniowieczną Osadą Górniczą.

Dodaj opinię

Różne warianty zwiedzania Kopalni Złota i dostępnych atrakcji opcjonalnych:

 • zwiedzanie podstawowe - bilety normalne 19 zł, bilety ulgowe 16 zł 
 • zwiedzanie podstawowe łączone ze Średniowiecznym Parkiem Techniki w osadzie górniczej - bilety normalne 29 zł, bilety ulgowe 22 zł
 • spływ łodzią pod ziemią - bilety normalne 13 zł, bilety grupowe 10 zł/os.
 • Mix 1 (łączony KZ+ ŚPT, płukanie złota, imienny certyfikat) - bilety normalne 33 zł, bilety ulgowe 30 zł
 • Mix 2 (zwiedzanie podstawowe, płukanie złota, imienny certyfikat, danie dnia) - bilety normalne 36 zł, bilety ulgowe 33 zł
 • Mix 3 (zwiedzanie podstawowe, płukanie złota, bicie monety, imienny certyfikat) - bilety normalne 26 zł, bilety ulgowe 23 zł

Wszystkie warianty "Mix" upoważniają do zniżki na podziemny spływ do 10 zł/os. (wymagana wcześniejsza rezerwacja)

Pozostałe dodatki:

 • zwiedzanie Izby Pamięci - wejściówka 1 zł
 • bicie monety, odlewanie złotych sztabek, płukanie złota / poszukiwanie minerałów - 6 zł za każde
 • pokaz (z aktywnym udziałem uczestników) czerpania papieru - 50 zł od grupy

Zwiedzanie z fabułą dla grup zorganizowanych - 95 zł/os. dorośli, 55 zł/os. dzieci (+5 zł/os. za ognisko)

Paintball dla grup zorganizowanych - na poligonie 40 zł/os. ; lasertag (tzw. paintball elektorniczny na czujniki laserowe) w kopalni 30-60 zł/os.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Miejsce, którego dzieje zaczynają się jakieś 2000 lat p.n.e., choć pierwsze zapiski o kopalni datuje się na 1273 rok. Przez 7 stuleci wydobyto tutaj ok. 16 ton czystego kruszcu. Więcej ciekawostek oraz działających na wyobraźnię legend towarzyszy oglądaniu intrygujących ekspozycji muzealnych. Złotostocka “bonanza” oferuje też bogate złoża atrakcji dodatkowych.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kopalnia Złota w Złotym Stoku, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kopalnia Złota w Złotym Stoku.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Redakcja serwisu www.ladek-zdroj.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 16-33 zł
  Kopalnia Złota w Złotym Stoku cena biletu ulgowego: 16-33 zł
 • 19-36 zł
  Kopalnia Złota w Złotym Stoku cena biletu normalnego: 19-36 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kopalnia Złota w Złotym Stoku opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij