Jaskinia Niedźwiedzia

Goszcząc w Sudetach Wschodnich, nie można pominąć królowej sudeckich jaskiń - Jaskini Niedźwiedziej usytuowanej we wsi Kletno oddalonej 12 km na południe od Lądka Zdroju. Początki jej odkrywania sięgają 1966 r. kiedy to w kamieniołomie Kletno III dokopano się do komory z namuliskiem, w którym znajdowało się sporo kości dużych ssaków, przede wszystkim niedźwiedzia jaskiniowego (stąd nazwa jaskini).

Jaskinia położona jest we wnętrzu góry Stromej (1166), długość jej korytarzy sięga ponad 2500 m, z czego 500 m udostępnionych jest do zwiedzania. O jej wyjątkowości stanowi przede wszystkim wspaniała szata naciekowa, na widok której zamykają się usta nawet najzagorzalszym komentatorom jej niezwykłej urody.

Dodaj opinię

Bezcenny skarb geologiczny z zachwycającą szatą krasową, odkryty ledwie w 1966 roku. Stało się to w trakcie eksploatacji kopalni marmuru. Jaskinia zawdzięcza nazwę znalezieniu licznym szczątkom prehistorycznych zwierząt, wśród których najwięcej było kości niedźwiedzia jaskiniowego. Odkryte korytarze mają ok. 2500 m długości, z czego 500 mogą zobaczyć turyści.

Jaskinia Niedźwiedzia adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jaskinia Niedźwiedzia, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jaskinia Niedźwiedzia.
Ceny biletów / cennik wejść do Jaskinia Niedźwiedzia. Redakcja serwisu www.ladek-zdroj.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 10-20 zł
    Jaskinia Niedźwiedzia cena biletu ulgowego: 10-20 zł
  • 14-25 zł
    Jaskinia Niedźwiedzia cena biletu normalnego: 14-25 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jaskinia Niedźwiedzia opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij