Arboretum

Łatwo zapomnieć o leczeniu udając się do lądeckiego Arboretum (koniec ul. Moniuszki) położonego na wysokości 475-500 m n.p.m, a więc najwyżej pośród wszystkich arboretów w Polsce.

U podnóża południowo-wschodniej części Gór Złotych rosną tam wspaniałe, pomnikowe okazy kilkusetletnich dębów, buków, sosen i jodeł oraz wiele egzotycznych dla naszej szerokości geograficznej drzew i krzewów, np. szydlica japońska, metasekwoja chińska czy korkowiec amurski. Arboretum czynne jest od maja do października, choć szczególnie magnetyczne wydaje się wiosną, gdy zakwitają częste w nim azalie i różaneczniki.

Dodaj opinię

Ceny biletów wstępu do Arboretum w Lądku-Zdroju:

  • normalne 5 zł
  • ulgowe 3 zł (dzieci i młodzież) oraz 4 zł (emeryci i renciści)
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Ogród drzew i krzewów, który w iście magiczny sposób dopełnia niezwykłej atmosfery panującej w Lądku-Zdroju. Kolekcja roślin jest niezwykle bogata. Uzdrowiskowe arboretum zajmuje niespełna 2 ha, położone jest na wysokości 475-500 m n.p.m. - najwyżej spośród wszystkich takich ogrodów w kraju. Założono je z inicjatywy Mieczysława Wilczkiewicza w lesie komunalnym.

Arboretum adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Arboretum, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Arboretum.
Ceny biletów / cennik wejść do Arboretum. Redakcja serwisu www.ladek-zdroj.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 3-4 zł
    Arboretum cena biletu ulgowego: 3-4 zł
  • 5 zł
    Arboretum cena biletu normalnego: 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Arboretum opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij