Kościół Narodzenia NMP

Nieopodal rynku piętrzy się kościół katolicki Narodzenia Najświętszej Marii Panny (ul. Kościelna 24) wystawiony w latach 1688-92 przez kłodzkiego budowniczego Lorenza Weysera i miejscowego architekta Michaela Wolfa. Jego główny ołtarz ukazujący w centrum Marię stojącą na kuli ziemskiej jest XX-wieczną kopią oryginalnego ołtarza wykonanego w 1791 r. przez Michaela Klahra młodszego. 

Na wschód od rynku, u styku ulic Zdrojowej i Słodowej, nostalgicznie trwają też ruiny ewangelickiego kościoła Zbawiciela. Pierwsza, luterańska kaplica stanęła w mieście w latach 1846-48, 10 lat później Marianna Orańska darowała tutejszej parafii finanse na budowę nowego, większego kościoła. Wystawiono go jednak już po jej śmierci, w 1929 r., a uroczystość jego otwarcia uświetniali m.in. książęta Hohenzollernowie: Fryderyk i jego brat Joachim Albrecht.

Kościół Narodzenia NMP adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Narodzenia NMP, zobacz gdzie w Lądku Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Narodzenia NMP.
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij